طنین برنامه‌های ویژه قرآنی به همت ارشاد و تبلیغات در کهگیلویه و بویراحمد/تقدیر ویژه مدیرکل ارشاد از مردم مارگون

0 Comments

برنامه‌های ویژه قرآنی به همت ارشاد و تبلیغات اسلامی با شور و هیجان در کهگیلویه و بویراحمد طنین‌انداز شد.

طنین برنامه‌های ویژه قرآنی به همت ارشاد و تبلیغات در کهگیلویه و بویراحمد/تقدیر ویژه مدیرکل ارشاد از مردم مارگون

به گزارش سمنان اسپرت از یاسوج امین درخشان ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و میلاد کریمه اهل بیت (ع) و تبریک سال نو بیان داشت: سالی که مزین است به کلام مقام معظم رهبری (مهارتورم و رونق تولید) و امیدوارم که اینچنین شود و مشکلاتی که مردم دارند به برکت  سالی که اولش با روزه داری و ماه مبارک رمضان شروع شده برطرف شود. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: خداوند را سپاسگزارم که  باز هم توفیقی حاصل شد تا در ماه مبارک رمضان امسال هم در واقع به ترکیبی از برنامه های فرهنگی و قرآنی را با همت همکاران خودم، سازمان تبلیغات اسلامی و دارالقران امام رضا(ع) انسجامی را ایجاد کنیم تا یک سری از فعالیتهای فرهنگی و قرآنی را بتوانیم شروع کنیم و با توجه به انگیزه و فهم فرهنگی مردم منطقه که در ما ایجاد کرده که این برنامه ها را از شهرستانهای پاتاوه و مارگون آغاز کنیم.

وی تصریح کرد: در باب اهمیت قرآن در بین ما مرسوم است بزرگترین قانون اساسی عالم قرآن است و چه بسا بهتر از اینکه بالاترین قانون اساسی که در مکتب اسلام است کتاب الله و قرآن است و این نشان دهنده  جایگاه رفیع قرآن هم در هدایت هم در رحمت و  هم در بشارت جامعه است که ماحصل همه اینها یک زندگی سعادتمندانه برای جوامع بشری است که در تمسک به قرآن بوده و امیدوام شامل حال همه ما شود. درخشان در ادامه افزود: بزرگترین سند اداری که برای هدایت بشر تبیین شده و از ابتدای خلقت راه و مسیر رسیدن ما به کمال را تعریف کرده تمسک به قرآن است که قرآن مهمترین و بزرگترین مکتب و بنیان تربیتی برای همه ما و برای نسل ماست.

درخشان تصریح کرد: اگه امروز در جامعه ما آسیب هایی وجود دارد یکی از مهمترین بحثهایی که در جامعه ما وجود دارد بحث دوری و فاصله ما با بنیاد قرآن است و به طور کلی فاصله گرفتن از مکتب قرآن بزرگترین آسیب اجتماعی است و اگر ما از قرآن فاصله بگیرم شک نکنید همه آسیبها به سمت ما می آیند و پذیرش آسیب می کنیم و اگر در مکتب قرآن باشیم بدون تردید در مسیر کمال می توانیم آینده خوبی داشته باشیم. متولی فرهنگ در استان یادآور شد: ماه رمضان ماه پرورش تقواست و ماهی که شبهای قدر را با آن عظمت و با بزرگترین کرامت بهترین فرصت برای همه ما قرار داده که بتوانیم مسیر خود را در صراط مستقیم با پروردگار تبیین کنیم و این فرصتهایی است که در گذر ماه مبارک رمضان و ماه روزداری و ماه انس با قرآن ایجاد می شود.

درخشان گفت: انسان مجموعه ای از مراقبت‌های فردی و اجتماعی را به شکلی تمرین می‌کند و به شکل تقوایی می‌رسد و قرآن می‌فرماید لعلکم تتقون و  این مصداق لعلکم تتقون است که در قرآن بیان شد و امیدواریم این محافل فرصتی باشند تا به کمال بیشتر و معرفت بیشتر در مسیر تقوای الهی برسیم. وی در پایان از استاد علم خواه و سفیران  کریمه اهل بیت علیهم السلام، امام جمعه و شورای اداری شهرستان و  حضور مردم فهمیم و فرهنگ دوست شهرستان مارگون که سرشار از معنویت و سرشار از انس با قرآن هستند  و در این محفل انس با قرآن و در همه برنامه های فرهنگی حضور پرشور دارند تقدیر و تشکر کرد. پایان پیام/

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید