این زائر از تهران با دوچرخه راهی کربلا می‌شود+عکس و فیلم

0 Comments

در اربعین سال قبل حضور یک ایرانی با دوچرخه در مسیر اربعین برای زائران و موکب‌داران جذابیت زیادی داشت. نام او علیرضا لیاقت است که می‌گوید: امسال هم برای دومین بار با دوچرخه راهی این سفر می‌شوم و فردا سفر خود را آغاز می‌کنم.

این زائر از تهران با دوچرخه راهی کربلا می‌شود+عکس و فیلم

به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت سمنان اسپرت، هر سال زائران بسیاری در ایام منتهی به اربعین تلاش می‌کنند، هرطور که شده خود را به کربلای معلی برسانند تا در ثواب و پاداش زیارت امام حسین(ع) سهیم باشند. عده‌ای با هواپیما، عده‌ای با وسایل حمل و نقل زمینی و حتی عده‌ای با پای پیاده خود را از شهرهای مختلف به کربلای معلی می‌رسانند. سال گذشته اتفاق جالبی رخ داد و یک ایرانی از شهر تهران خود را با دوچرخه به کربلای معلی رساند. او فاصله ۱۰۳۹ کیلومتری تهران تا کربلا را حدود ۱۰ روز رکاب زد.

علیرضا لیاقت امسال برای دومین‌بار بنا دارد با دوچرخه راهی سفر اربعین شود روزی ۱۲۰ تا ۱۶۰ کیلومتر رکاب زدم علیرضا لیاقت در گفت‌وگو با سمنان اسپرت اظهار داشت: سال گذشته برای اولین‌بار و بعد از دو سال ترک سیگار تصمیم گرفتم با دوچرخه به زیارت امام حسین(ع) برویم. این سفر را به عنوان یک هدیه و جایزه برای خودم در نظرگرفته بودم تا اگر توانستم سیگار را ترک کنم، به این شیوه به کربلا سفر کنم. وی با اشاره به اینکه امسال برای دومین بار بنا دارم این سفر را انجام دهم، افزود: سال گذشته روزی ۱۲۰ تا ۱۶۰ کیلومتر رکاب می‌زدم که بالغ بر ۱۲-۱۰ ساعت می‌شد. از نماز صبح شروع به حرکت می‌کردم و تا حوالی نماز مغرب و زمانی که به یک آبادی برسم، رکاب زدن را ادامه می‌دادم.

عکس یادگاری مردم با لیاقت در مسیر رسیدن به مرز در تمام طول مسیر پرچم ایران لباسم بود لیاقت افزود: در طول این مسیر شب‌ها در ساوه، همدان، کرمانشاه و ایلام استراحت کردم تا به مرز رسیدم و سپس وارد عراق شدم. در عراق هم با دوچرخه‌سواری راهی نجف شدم. بعد از مدتی حضور در این شهر و زیارت امیرالمومنین(ع) سپس وارد مشایه شدم و بعد به شهر کربلا رسیدم.  

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید