افتتاح و راه‌اندازی سامانه سیار خونگیری در نکا

0 Comments

سامانه سیار انتقال خون با امکانات مجهز یک پایگاه انتقال خون ثابت در شهرستان نکا افتتاح و راه‌اندازی شد.

افتتاح و راه‌اندازی سامانه  سیار خونگیری در نکا

به گزارش سمنان اسپرت از شهرستان نکا، همزمان با پنجمین روز از هفته دولت  سامانه سیار خونگیری امروز به ارزش ١٧٠ میلیارد ریال  با حضور  فرماندار شهرستان نکا، مدیرکل و مدیران انتقال خون استان و مسوولان ادارات شهرستان نکا در محل بوستان شهدای گمنام شهرستان نکا افتتاح و به بهره‌برداری رسید. عبدالله محمدی فیروزجایی مدیرکل انتقال خون مازندران درحاشیه این مراسم، اظهار کرد: سامانه سیار خونگیری با امکانات مجهز  یک پایگاه ثابت انتقال خون با همکاری مسؤولان استانی و شهرستانی، شهرداری و شورای شهر نکا از استان همجوار  به مازندران و شهرستان نکا انتقال یافته است و امروزشاهد افتتاح و راه اندازی این سامانه پیشرفته در هفته دولت هستیم. وی افزود: این سامانه از هفته آینده روزهای شنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۱:۳۰ در بوستان شهدای گمنام نکا اماده خدمت‌رسانی به مردم نوع‌دوست شهرستان نکا است. وی درباره امکانات سامانه سیار خونگیری، گفت: سامانه کاملا مجهز با تمامی امکانات یک پایگاه انتقال خون ثابت  ازجمله ۶تخت خونگیری اتوماتیک، دو یخچال بانک خون و سایر تجهیزات مربوط به خونگیری می باشد.

  مدیرکل انتقال خون مازندران  به وجود ١٣٧ بیمار خاص در شهرستان نکا و همچنین دو مرکز درمانی با ٩٧ تخت فعال  اشاره کرد و گفت:  این بیماران نیاز مستمر و دائم به خون و فرآورده‌های خونی دارند و از مردم نیکوکار و ایثارگر شهرستان نکا  انتظار داریم که همانند گذشته  در امر اهدای خون مشارکت کنند و یاری رسان بیماران باشند. مرتضی رمضانی فرماندار نکا  در ادامه باگرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و قدردانی از پشتیبانی و حمایت انتقال خون استان در استقرار سامانه سیار خونگیری در این شهرستان، گفت: این که بعد از سال‌ها چشم انتظاری مردم درباره اهدای خون در محل سکونتشان، امروز این اتفاق مبارک افتاد و در هفته دولت سامانه خونگیری افتتاح و راه‌اندازی شد.

وی با بیان اینکه تا کنون مردم نکا با مشکلات عدیده برای اهدا خون به شهرهای همجوار مراجعه می‌کردند، بیان کرد: امیدواریم مردم شهرستان نکا با مراجعه به این مرکز از این فضا و امکانات استفاده کنند و با اهدای خون یاری‌گر بیماران باشند. گفتنی است، سامانه  سیار خونگیری حدود ۷ سال قبل توسط سازمان انتقال خون ایران به‌منظور اختصاص دادن به استانهای شمالی خریداری شد و در ۶ سال اخیر در اختیار انتقال خون گیلان بوده است. در حال حاضر با پیگیری‌های به‌عمل آمده توسط مدیرکل انتقال خون استان مازندران، این سامانه برای چند سال در اختیار انتقال خون استان قرار گرفته است. پایان پیام/۸۶۰۳۴/م

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید