هزینه و طول درمان ارتودنسی

هزینه و طول درمان ارتودنسی

هزینه و طول درمان ارتودنسی از مهمترین عواملی است که برتصمیم بیمار مبنی بر انجام یا عدم انجام ارتودنسی تاثیر می گذارد.هزینه های درمان به علت طولانی بودن و استفاده از وسائل درمانی متفاوت و تخصصی ارزان و راحت نیستند. معمولا هزینه های  درمانی ارتودنسی متفاوت بوده  و به نوع ناهنجاری ، متد و ابزار مورد نیاز آن  بستگی دارد .

هزینه و طول درمان ارتودنسی

هزینه و طول درمان ارتودنسی

البته شما نباید کل هزینه را ابتدا و یکجا پرداخت کنید. معمولاً ابتدا ۱/۲ یا ۱/۳ آنرا به عنوان پیش پرداخت هزینه می‌کنید و بقیه آن را بصورت قسطی و با برنامه مشخص پرداخت خواهید نمود.

هزینه تقریبی ارتودنسی

 

گاهی هزینه ارتودنسی به انتظارات بیمار بستگی دارد . هزینه ارتودنسی در فردی که هدفش فقط مرتب کردن دندان هاست با فرد دیگری که هدفش  تغییر فرم کلی صورت می باشد متفاوت است.

تعیین قیمت و هزینه ارتودنسی بسته به مشکل هر کس فقط  مختص به خودش می باشد .بیمار می تواند  با مراجعه حضوری که در جلسه اول رایگان می باشد از هزینه و طول درمان ارتودنسی خود  باخبر شود و بتوانند تصمیمش را بگیرد.

 

تاثیرنوع دستگاه به کار رفته در هزینه ارتودنسی

 

پس از اینکه متخصص نوع مشکل را تشخیص داد به بیمار می گوید که دندان هایش نیاز به ارتودنسی ثابت دارد یا متحرک.بیمارانی که نیاز به ارتودنسی متحرک دارند هزینه درمان کمتری را متقبل می شوند.بیماران نیازمند به ارتودنسی ثابت برای هر دو فک باید هزینه بیشتری بپردازند.همچنین اگر بخواهند ارتودنسی علاوه بر ثابت بودن نامرئی نیز باشد و یا از ارتودنسی با براکت های هم رنگ دندان استفاده کنند هزینه ها بسیار بیشتر خواهد بود.

ارتودنسی دیمون ،ارتودنسی اینویزیلاین ،  ارتودنسی نامرئی ، ارتودنسی با براکت های هم رنگ دندان ، ارتودنسی لینگوال، از انواع ارتودنسی هستند که هر کدام هزینه درمانی متفاوتی دارند.

 

تاثیر شدت ناهنجاری بر هزینه ارتودنسی

 

شدت ناهنجاری ،مدت زمان صرف وقت و نیاز به کشیدن دندان و یا نیاز به جراحی فک و تغییر موقعیت استخوان ها از عواملی هستند که بر هزینه درمان تاثیر می گذارند.

 

تاثیر مکان و رتبه علمی  درمان کننده بر هزینه ارتودنسی

خیلی از دندانپزشکان ارتودنسی را در مطب خود با هزینه کمتری انجام  می دهند در حالی که ارتودنسی باید توسط متخصص ارتودنسی که ۳ الی ۴ سال بیشتر از یک دندانپزشک تحصیل کرده و دارای بورد تخصصی است انجام شود .

علاوه برموارد گفته شده ، نحوه درمان و سن بیمار نیز از عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه ارتودنسی می باشد .

 

تخمین هزینه ارتودنسی

متخصص ارتودنسی در کرج

 

 

به هیچ وجه نمی توان قبل از مراجعه به متخصص ارتودنسی هزینه و طول درمان ارتودنسی را تخمین زد.چون ارتودنتیست با بررسی وضعیت دندان ها ولثه ها ، فضای موجود در دهان ، میزان حرکت دادن دندان‌ها را ارزیابی می‌کند.و در جلسه بعد اقدام به تهیه طرح درمان و برآورد کردن مدت زمان ارتودنسی می نماید.

در جلسه اول متخصص ارتودنسی از دندان‌ها عکس رادیوگرافی و احتمالاً قالب می‌گیرد و گستردگی و مدت زمان مرتب کردن دندان ها را با توجه به نتایج معاینه تخمین می‌زند.

مدت زمان و طول درمان ارتودنسی

هر ساله میلیوت ها نفر در سراسر جهان از خدمات درمان ارتودنسی استفاده می کنند و از نخستین سوالاتی که هر کسی در زمان تصمیم گیری برای ارتودنسی به ذهنش خطور می کند این است که انجام ارتودنسی چقد زمان می برد؟

طول درمان ارتودنسی برای بیماران مختلف متفاوت است ولی در کل پروسه زمان بری دارد و به طور متوسط حدود دو سال به طول می انجامد.در کسانی که مشکل خیلی پیچیده ای ندارند این زمان به ۶ ماه کاهش می یابد و در کسانی که مشکلات پیچیده تری دارند باید بیشتر صبر کنند واین زمان ۳ سال یا حتی بیشتر طول می کشد.بهترین کسی که می تواند طول دوره ارتودنسی را دقیق به شما بگوید پزشک معالجتان می باشد.یعنی هر چه مشکل شدید تر باشد درمان طولانی تر خواهد بود.

دکتر فولادگر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *