برداشتن قوز بینی بدون جراحی بینی

برداشتن قوز بینی بدون جراحی بینی

برداشتن قوز بینی بدون جراحی بینی یا رینوپلاستی ، مسئله ای است که بسیاری از مردم طرفدارش هستند.

قوز بینی چیست؟

جراحی بینی ، ناحیه‌ی روی بینی که موجب دغدغه‌ی بسیاری از بیماران را فراهم می‌کند، “قوز” نامیده می‌شود. قوز بینی صورت را  زیبا جلوه نمی‌دهد و توجه مخاطب را از چشم‌ها به بینی جلب می‌کند.

گاهی اوقات لازم است قوز بینی کوچک شود، برداشته شود یا پنهان گردد تا یک بینی سازگار و هماهنگ با دیگر اجزاء چهره پدید آید.

تصورات اشتباهی در مورد عامل پدیدآورنده‌ی قوز بینی در میان مردم رواج دارند. آیا بینی قوز دار از استخوان تشکیل شده یا غضروف؟ایا قوز بینی نیاز به جراحی بینی است؟ و این که آیا اصلاً قوزی وجود دارد یا خیر؟ پزشکان این مورد را قوز کاذب می‌نامند.

بینی از غضروف و پوست و استخوان تشکیل می‌شود؛ استخوان و غضروف یک پایه محکم را به وجود می‌آورند و پیرامون آن را پوست می‌پوشاند. قوز معمولاً در محل تلاقی استخوان و غضروف روی پشت بینی قرار دارد و معمولا بیمارن نیاز به جراحی بینی را در خود احساس می کنند.

اگر بینی بیمار قوز واقعی داشته باشد، باید هم از استخوان و هم ازغضروف برداشته شود تا قوز کوچکتر یا کاملاً ناپدید شود.و هچنین  قوزها با یکدیگر متفاوت‌اند و می‌توانند بیشتر استخوانی یا بیشتر غضروفی باشند.

اکثر کسانی که قوز بینی دارند ترجیح می دهند تا قوز کوچکی را روی بینی نگه دارند تا زیبایی طبیعی شان یا جراحی بینی را حفظ کنند.

۱-برداشتن قوز بینی بدون جراحی بینی با نخ و فیلر:

در این روش که هدف برداشتن قوز بینی بدون جراحی بینی است : بدون نیاز به جراحی باز بینی و رفتن به زیر تیغ جراحی بینی می توانید زیبایی مناسبی برای بینی خود ایجاد کنید.

در ضمن خوبیه این روش این است که بدون اینکه تحت عمل سنگین جراحی بینی یا همان روش رینوپلاستی قرار بگیریدو با استفاده از نخ وفیلر می توانید معایب ظاهری بینی مانند قوز بینی و یا افتادگی بینی را رفع کنید.

همانطور که می دانید امروزه همه به دنبال روشهای کم خطر و با عوارض کمتر و هزینه کمتر هستند و با توجه به عوارض جراحی های بینی، پزشکان در پی راه های ساده تر برای رفع بعضی از مشکلات ظاهری بینی هستند.

و همینطور روش نخ و فیلر جلوی خیلی از جراحیهای بینی غیرضروری را خواهدگرفت.

مطالعات و گزارش های به دست آمده  نشان می دهد که بیش از نیمی از جراحی بینی واقعا غیرضروری بوده و میتوان با روش غیرجراحی بینی آن ها را ترمیم و اصلاح کرد و جلوی بسیاری از هزینه هاو عوارض های پس از جراحی بینی را گرفت.

در این روش پس از بی حس کردن بینی با کرم هاى بی حس کننده،به مقدار کافی ازfiller که می تواند کلسیم هیدروکسی اپتات و یا اسیدهیالورونیک (ژویدرم) باشد با سوزن ظریفی به زیر پوست تزریق می شود.و این تزریق برای قوز بینی انجام مشود که باید در بالا و پایین قوز به میزان لازم تزریق میشود تا برجستگی قوزبینی را محو کند و یا در نقاط خاصی از نوک بینی تزریق می شود و نوک آن راتا حدودى بالاتر میبرد.

و اگر بینی دچار غیر قرینگی،تو رفتگی و یا ناصافی باشد،می توان  با پرکردن این نواحی سطح بینی را صاف و یک دست و ظاهری متناسب ایجاد کرد.

و حالا اگر شخصی اطمینان ندارد که این روش برایش مناسب است یا خیر می تواند در ابتدا یک تست و تزریق سرم به جای فیلر تغییر فرم بینی را مشاهده کند وبلا فاصله بعد از آن نتیجه تزریق آزمایشی را مشاهده کند و سپس تصمیم به تزریق فیلر بگیرد.لازم به ذکر است که این سرم بعد از چند ساعت کاملا جذب می شود.

باید توجه داشته باشید که این روش بینى کوچک نمیشود ولى اگر بینى چندان بزرگ نباشد و فرد بخواهد بدون عمل جراحى بینى ظاهر بینى را کوچکتر نشان دهد می تواند با تزریق چربى در گونه ها به این نتیجه دست یابد.

*البته این روش  بیشتر در خانم ها کاربرد دارد و کمتر در آقایان کاربرد دارد.

*جالب تر از همه این است که اسید هیالورونیک قابل حل کردن و از بین بردن است و اگر فردى از ظاهر بینى خود پس از تزریق رضایت نداشته باشد می تواند آن را با حلال کاملا به حالت قبل برگرداند.

اگر فردی پس از تزریق تصمیم به عمل جراحی بینی داشته باشد معمولا تداخلی در جراحی بینی یا مشکلی پیش نمی آید.

همچنین می توان نوک بینی را با نخ های مخصوص و به صورت سرپایی و بدون بیهوشی بالا برد.و در این روش ممکن است مقدار کمی تورم چند روزه ایجاد شود و یا ممکن است کمی کبودی در بینی مشاهده کنید.

روش استفاده از نخ حدود دو سالی ماندگاری دارد.به دلیل اینکه کلاژن سازی و افزایش عروق خونی اطراف نخ،حتی پس از دو سال نیز تا حدودی اثرات مفید از نخ باقی خواهد ماند.

برداشتن قوز بینی بدون جراحی بینی به وسیله ی سوهان کشیدن یا رسپینگ در عمل زیبایی بینی:

ازبین بردن قوزهای استخوانی به وسیله سوهان رایج بوده که بیشترین کنترل را ایجاد می کند.

در گذشته ها یک سری از قوم ها برداشتن قوز بینی در مردان را نشانه از دست دادن قدرت مردانه می دانستند که برای مردان افت حساب میشد که جنبه منفی را به دنبال داشت. در برخی از افراد جراحی پلاستیک بینی با احتیاط قوز بینی را برمی دارند.

سوهان رایج در جراحی بینی مانند سوهان ناخن دندانه دار است و فلزی میباشد.با آن سوهان روی پوست خراشی را ایجاد مینمایند و شروع به سوهان کشی مینمایند و سپس با سرم آن قسمت را شستشو می دهند.

تفاوت های جراحی بینی و روش های غیر جراحی

۱-روش غیر جراحی بینی نیاز به استراحت پس از عمل ندارد و به ندرت امکان دارد تورم کم یا کبودی مختصر ایجاد شود که به مدت ۳ تا ۴ روز از بین میرود.

۲- در روش جراحی، فرد کاملا بیهوش است در حالیکه در روش غیرجراحی بینی فرد علاوه بر هوشیار بودن میتواند مرحله به مرحله تزریق را در آینه مشاهده و پزشک را یاری کند.

۳- عوارض بیهوشی که خود گاهی اوقات بسیار خطرناک است در این روش غیر جراحی بینی وجود ندارد.

۴- در مقایسه با عمل رینوپلاستی یا جراحی بینی ، در این روش درد پس از عمل بینی وجود ندارد یا بسیار اندک است.

۵-در روش غیرجراحی بینی به بستن چسب روی بینی یا پانسمان نیاز نیست.

۶-نیازى به پانسمان و یا زدن چسب ندارد دوام و ماندگاری به دلیل اینکه بینی حرکتی ندارد کلا فیلرها در ناحیه بینى دوام بیشتری نسبت به سایر مناطق دارد و در افرادی که از کلسیم  هیدروکسی اپتات استفاده میکنند حداقل ٣ تا ۵سال و ژویدرم تا ٣ الى ۴سال باقی میماند، در صورت رضایت فرد میتواند دوباره از نو تزریق کند.

۷- نتیجه این روش بلافاصله قابل رویت است و فرد همان موقع میتواند تغییر را در بینى خود مشاهده کند

رینوپلاستی

رینوپلاستی از دو لغت رینو و پلاستی تشکیل شده است که رینو به معنای بینی و پلاستی به معنای اصلاح یا زیبا کردن میباشد. در صورتی که تیغه ی بینی انحراف داشته باشد یا صرفاً از ظاهر بینی تان راضی نیستید، رینوپلاستی میتواند گزینه ی خوبی در جهت تغییر شکل آن به شمار برود.

رینوپلاستی همان عمل جراحی زیبایی پلاستیک بینی میباشد که به اصلاح شکل بینی های گوشتی و استخوانی و… می پردازد.

این اعمال جراحی که تحت بی حسی موضعی یا با بیهوشی عمومی صورت میگیرند، موجب رفع ناهنجاری ها و شکل بینی می شوند.

 

جراحی زیبایی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *