IMAGE

پیام تبریک مدیر کل ورزش و جوانان استان سمنان به م...

مدیر کل ورزش و جوانان استان سمنان طی پیامی انتصاب بجا و شایسته دکتر محمدرضا داورزنی به عنوان معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان را تبریک گفت....

IMAGE

کمیته ورزش و جوانان دهه فجر انقلاب اسلامی استان سم...

کمیته استانی ورزش و جوانان دهه فجر انقلاب اسلامی استان سمنان در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان با حضور اعضاء کمیته برگزار شد....

IMAGE

سمنان قهرمان مسابقات آکروژیم کشور ...

تیم آکروژیم استان سمنان با کسب 88.1 امتیاز، مقام نخست رقابت های ژیمناستیک قهرمانی کشور زیر 15 سال آکروژیم را به دست آورد....

IMAGE

همایش پیاده روی خانوادگی در سمنان برگزار شد...

همایش پیاده روی خانوادگی روز جمعه با حضور بیش از 2 هزار نفر از شهروندان سمنانی در یک روز بارانی در شهر سمنان برگزار شد....

IMAGE

در آستانه دهه فجر/ رقابتهای ژیمناستیک شاخه آکروژیم...

رقابتهای ژیمناستیک قهرمانی شاخه اکروژیم کشور روز پنجشنبه و در آستانه ایام الله دهه فجر با شرکت 12تیم از استانهای مختلف در سمنان آغاز شد....

رئیس هیات پهلوانی و زورخانه ای استان سمنان: تکمیل سه زورخانه استان نیازمند اعتبار است

رییس هیات ورزشهای پهلوانی و زورخانه ای استان سمنان گفت: تکمیل مراحل ساخت زورخانه های شاهرود، مهدیشهر و گرمسار نیازمند توجه و تخصیص اعتبار است.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان  سید حسن سبزواری اظهار داشت :ساخت زورخانه حضرت ابوالفضل(ع) شاهرود که از سال 91 آغاز شد، اکنون 75 درصد پیشرفت دارد و اتمام 25 درصد کار اجرایی آن نیازمند اعتبار است.

وی در ادامه با توجه به عنایت ویژه استاندار سمنان به این رشته ورزشی و همچنین مراسم هفته فرهنگ پهلوانی با حضور ورزشکاران شهرستان کاشمر به سمنان  افزود: در شهرستان گرمسار و مهدیشهر با گذشت 2 سال از آغاز ساخت زورخانه، این طرح ها فقط 30 درصد رشد فیزیکی داشته و تقاضا داریم مسوولان استان و شهرستان  توجه بیشتری به این ورزش باستانی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه ورزش ملی عزم ملی می خواهد، تصریح کرد: زورخانه مولاعلی(ع) شهر سمنان با حمایت مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان با تجهیزات کامل به بهره برداری رسید.

سبزواری با بیان اینکه استان سمنان دارای 2 هزار ورزشکار باستانی است، افزود: در سال گذشته استان سمنان به عنوان تیم منتخب پهلوانی و زورخانه ای به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران به جشنواده فرهنگی ورزشی ایران در الجزایر اعزام شد.

رییس هیات ورزشهای پهلوانی و زورخانه ای استان سمنان تصریح کرد: در ارزیابی 40 مرحله ای فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای در مسابقات استانی و منطقه ای و مدال آوران، استان سمنان در کشور، رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است و در بین 47 هیات ورزشی استان، در رده پنجم قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: استان سمنان در سال 94-95 میزبان سه دوره از مسابقات کشوری در رشته های پهلوانی و زورخانه ای به میزبانی شهرستان ها بوده است که مسابقات پهلوانی و زورخانه ای منتخب تیم ملی با حضور 19 استان مهمترین این رویدادها بود که 2 نفر از استان سمنان در این تیم انتخاب شدند.

سبزواری افزود: مسابقات منتخب تیم ملی چرخ چمنی نیز به میزبانی شهرستان سمنان و رکورد سنگ در بسطام برگزار شد.

وی با بیان اینکه در گذشته ورزش باستانی و زورخانه ای مقدمه ای برای رسیدن به کشتی پهلوانی و با هم عجین بوده است، تاکید کرد: در سال گذشته بر اساس دستورالعمل وزارت ورزش و اتحادیه جهانی، کلیه کشتی های محلی زیر نظر اتحادیه جهانی کشتی پهلوانی قرار گرفت.

رئیس هیات ورزشی باستانی و کشتی پهلوانی استان سمنان خاطرنشان کرد: کلاس های آموزشی در زورخانه مولای علی(ع) شهر سمنان، پوریای ولی شاهرود و قمربنی هاشم دامغان، در رده سنی نونهالان برای استعدادیابی و با همکاری آموزش و پرورش برای کشف استعدادها برگزار شد.

در رده بندی کشوری رشته ورزشی باستانی و کشتی پهلوانی، استان سمنان در رتبه چهارم کشوری بعد از استان اصفهان، یزد و کرمان قرار دارد.

در استان سمنان 32 هزار ورزشکار بیمه شده در رشته های ورزشی مختلف در حال فعالیت اند.

شعار سال 1395

 

آمار بازدید

امروز14
دیروز31
این هفته178
این ماه778
مجموع22178

Unknown ? Unknown

جشنوازه هفته پژوهش

 

 

ورود به سایتخدمات الکترونیک

 

 

ارتباط با مدیرکل

قوانین کاربردی ایثارگران

پیوندها

 
 

 

اخبار جوانان

اخبار شهرستان ها

اخبار شهرستان ها

ویژه های امروز

سخنی پند آموز

امام على سلام الله علیه :
مَنْ حَسُنَتْ خَليقَتُهُ طابَتْ عِشْرَتُهُ؛

هر كس خوش اخلاق باشد، زندگى‏اش پاكيزه و گوارا مى‏گردد.