IMAGE

پیام تبریک مدیر کل ورزش و جوانان استان سمنان به م...

مدیر کل ورزش و جوانان استان سمنان طی پیامی انتصاب بجا و شایسته دکتر محمدرضا داورزنی به عنوان معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان را تبریک گفت....

IMAGE

کمیته ورزش و جوانان دهه فجر انقلاب اسلامی استان سم...

کمیته استانی ورزش و جوانان دهه فجر انقلاب اسلامی استان سمنان در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان با حضور اعضاء کمیته برگزار شد....

IMAGE

سمنان قهرمان مسابقات آکروژیم کشور ...

تیم آکروژیم استان سمنان با کسب 88.1 امتیاز، مقام نخست رقابت های ژیمناستیک قهرمانی کشور زیر 15 سال آکروژیم را به دست آورد....

IMAGE

همایش پیاده روی خانوادگی در سمنان برگزار شد...

همایش پیاده روی خانوادگی روز جمعه با حضور بیش از 2 هزار نفر از شهروندان سمنانی در یک روز بارانی در شهر سمنان برگزار شد....

IMAGE

در آستانه دهه فجر/ رقابتهای ژیمناستیک شاخه آکروژیم...

رقابتهای ژیمناستیک قهرمانی شاخه اکروژیم کشور روز پنجشنبه و در آستانه ایام الله دهه فجر با شرکت 12تیم از استانهای مختلف در سمنان آغاز شد....

جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان سمنان با موضوع اوقات فراغت برگزار شد

اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان استان سمنان بر ضرورت اتخاذ برنامه ریزی اصولی برای ایجاد اشتغال و غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛اولین جلسه ستاد ساماندهی امورجوانان با موضوع اوقات فراغت در سال 95 با حضور خباز استاندار سمنان و سایر اعضای این ستاد در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان برگزار شد.

 مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان در این جلسه اظهار داشت : بحث غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان یکی از مباحث مهم و اصلی است که باید به آن توجه ویژه ای شود.

فرزاد فتاحی افزود : در راستای غنی سازی اوقات فراغت مناسب برای کودکان، نوجوانان و جوانان در سال گذشته در مجموع سه هزار و 721 برنامه در 609 مرکز و پایگاه در این استان انجام گرفته است.

وی با بیان این که در سال 94 کمیت برنامه های اوقات فراغت رشد 90 درصدی داشته است، خاطرنشان کرد: در سال 93 حدود یکهزار و 930 برنامه و در سال 92 حدود یک هزار و 502 برنامه برگزار شد.

وی اظهار کرد : کانون فرهنگی هنری مساجد استان با 926 برنامه ، اداره کل ورزش و جوانان با 453 برنامه و سازمان تبلیغات اسلامی با 414 برنامه بیشترین تعداد برنامه ها را به خود اختصاص داده اند.

وی تصریح کرد: در مجموع 120 هزار نفر در این برنامه ها شرکت کرده بودند که در این آمار، ممکن است هر فرد در چند برنامه شرکت کرده باشد.

وی اشتغالزایی را یکی از دغدغه های اصلی خانواده ها و دولت تدبیر و امید اعلام کرد و افزود: در همین ارتباط ،این اداره کل سامانه اشتغال زایی برای جوانان راه اندازی کرده است تا جوانان با ورود به این سامانه بتوانند شغل مورد نظر خود را پیدا کنند.

وی تصریح کرد : این سامانه با رویکرد کار آفرینی است و هر فرد با ورود به سامانهhttp://eshteghalejavan.ir/ می تواند با شناسایی ظرفیت های شغلی هر دستگاه اجرایی ، شغل مورد نظر خود را پیدا کند.

وی ادامه داد : کودکان و نوجوانان برای پر کردن اوقات فراغت خود می توانند به آدرسhttp://faraghatejavan.ir/ و با ثبت نام در این سامانه اوقات فراغت خود را به بهتریت نحو سپری کنند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سمنان نیز گفت: جوانان و نوجوانان مناطق روستایی و دور افتاده از کمترین امکانات برای غنی سازی اوقات فراغت خود محروم هستند.

زینب کرکه آبادی تصریح کرد : دستگاه های اجرایی و مردم کتاب ها و وسایل ورزش که خود دیگر استفاده نمی کنند را بهتر است در اختیار نوجوانان و جوانان مناطق کمتر توسعه یافته قرار دهند تا این افراد بتوانند اوقات فراغت خود را به خوبی پر کنند.

استاندار سمنان در ستاد ساماندهی امور جوانان این استان با تاکید بر غنی سازی اوقات فراغت به طور درست برای نوجوانان و جوانان ، گفت: یکی از عوامل اصلی گرایش جوانان به موادمخدر نبود برنامه درست برای غنی سازی اوقات فراغت است.

محمدرضا خباز افزود : اگر اوقات فراغت جوانان و نوجوانان را به خوبی پر نکنیم آن ها به سمت مواد مخدر گرایش می یابند و به دنبال آن با آسیب های اجتماعی زیادی روبرو خواهند شد.

وی اظهار کرد : هر چقدر هم از فرزاندان خود مراقبت و نگهداری کنیم کافی نیست زیرا تا زمانی که فضای جامعه آلوده و مسموم باشد جوانان نیز آلوده و مسموم می شوند.

وی تصریح کرد: جوانان و نوجوانان افراد پاک و دارای روحیه لطیف هستند در صورتی که فضای جامعه خوب باشد، این فضای سالم نیز روی آن ها تاثیر مثبت می گذارد و مانع از گرایش آن ها به اعتیاد و دیگر معضلات اجتماعی می شود.

استاندار سمنان با بیان این که همه مردم به خصوص مسئولان دستگاه های اجرایی باید در امر برنامه ریزی در اوقات فراغت برای این قشر همکاری کنند، افزود: اگر جوانی آلوده به مواد مخدر شود همه افراد آن جامعه مسئول هستند.

استاندار سمنان یادآور شد : تعطیلات کشور بسیار زیاد است و کودکان و نوجوانان حدود چهار ماه از سال دارای وقت آزاد بیشتری برای تفریح هستند که این زمان زیاد نیازمند برنامه ریزی مدونی است.

وی یکی از راه کار های مقابله با اعتیاد و پرکردن اوقات فراغت را ورزش دانست و افزود : محیط های ورزشی راه اصلاح جامعه هستند و خانواده ها باید در زمینه ورزش برای فرزندان خود سرمایه گذاری کنند.

خباز یکی دیگر از مسائل مهم برای جوانان را بحث اشتغال عنوان کرد و گفت: خانواده ها باید درک کنند که منظور از اشتغال، کار دولتی نیست.

وی بیان کرد : همه باید در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، تلاش خود بیشتر کنند و برای جوانان ایجاد اشتغال کنند و خود جوانان نیز به دنبال کار آفرینی باشند.

بحث غنی سازی اوقات فراغت در کشور یکی از دغدغه های مسئولان امر و خانواده هاست که به اعتقاد کارشناشان امر تدوین برنامه اصولی و کارشناسی و تجمیع نهادهای دخیل برای غنی سازی اوقاف فراغت را ضروری می دانند.

استان سمنان حدود 800 هزار نفر جمعیت دارد.

نرخ بیکاری در استان سمنان از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی در حال حاضر 8.4 درصد عنوان شده که از متوسط کشوری به میزان حدود 11.5 درصد کمتر است.

شعار سال 1395

 

آمار بازدید

امروز17
دیروز59
این هفته151
این ماه1174
مجموع16533

Unknown ? Unknown

جشنوازه هفته پژوهش

 

ورود به سایتخدمات الکترونیک

 

 

ارتباط با مدیرکل

قوانین کاربردی ایثارگران

پیوندها

 
 

 

اخبار جوانان

اخبار شهرستان ها

اخبار شهرستان ها

ویژه های امروز

سخنی پند آموز

امام على سلام الله علیه :
مَنْ حَسُنَتْ خَليقَتُهُ طابَتْ عِشْرَتُهُ؛

هر كس خوش اخلاق باشد، زندگى‏اش پاكيزه و گوارا مى‏گردد.