IMAGE

پیام تبریک مدیر کل ورزش و جوانان استان سمنان به م...

مدیر کل ورزش و جوانان استان سمنان طی پیامی انتصاب بجا و شایسته دکتر محمدرضا داورزنی به عنوان معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان را تبریک گفت....

IMAGE

کمیته ورزش و جوانان دهه فجر انقلاب اسلامی استان سم...

کمیته استانی ورزش و جوانان دهه فجر انقلاب اسلامی استان سمنان در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان با حضور اعضاء کمیته برگزار شد....

IMAGE

سمنان قهرمان مسابقات آکروژیم کشور ...

تیم آکروژیم استان سمنان با کسب 88.1 امتیاز، مقام نخست رقابت های ژیمناستیک قهرمانی کشور زیر 15 سال آکروژیم را به دست آورد....

IMAGE

همایش پیاده روی خانوادگی در سمنان برگزار شد...

همایش پیاده روی خانوادگی روز جمعه با حضور بیش از 2 هزار نفر از شهروندان سمنانی در یک روز بارانی در شهر سمنان برگزار شد....

IMAGE

در آستانه دهه فجر/ رقابتهای ژیمناستیک شاخه آکروژیم...

رقابتهای ژیمناستیک قهرمانی شاخه اکروژیم کشور روز پنجشنبه و در آستانه ایام الله دهه فجر با شرکت 12تیم از استانهای مختلف در سمنان آغاز شد....

تقدير از فاتح اورست در شهرستان شاهرود

با حضور فرزاد فتاحی مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان و دیگرمسئولين کشوري، مديران کل استان ومسئولين شهرستان شاهرود وجمعي از ورزشکاران در محل دانشگاه علوم پزشکي شاهرود از دکتر محمدي فاتح اورست تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ مراسم تقدير از دکتر محمدي فاتح اورست و معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي شاهرود با حضور فتاحی مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان و دیگرمسئولين کشوري، مديران کل استان ومسئولين شهرستان شاهرود وجمعي از ورزشکاران در محل دانشگاه علوم پزشکي شاهرود برگزار شد.

در اين مراسم مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: ابتدا بايد به مردم خوب و ولايت‌مدار شهرستان شاهرود تبريک بگويم که چنين فرزندي به ايران اسلامي تقديم کردند.

فرزاد فتاحي با تبريک به مسئولين دانشگاه علوم پزشکي که چنين پرسنل فعال و با اراده‌اي دارند افزود: اين کوهنورد ارزشمند باعث شدند نام استان سمنان و شهرستان شاهرود را در سطح کشور بلند آوازه نمايند.

فتاحي با بيان اينکه در طول يک ماه گذشته شاهد افتخارآفريني‌هاي زيادي در عرصه ورزش استان بوده‌ايم گفت: رزمي‌کاران موفق شاهرود خوب درخشيدند و خبر دکتر محمدي که افتخار بزرگي است صعود به قله اورست کار هر کس نيست مايه بسي خرسندي است.

وي با تاکيد بر اينکه در کشور تنها عده معدودي توانستند به اين صعود دست يابند افزود: دکتر محمدي کار بسيار بزرگي انجام داده‌اند اين افتخار در تاريخ ورزش استان به يادگار خواهد ماند.

وي افزود: اميدواريم ورزش و جوانان استان تا پايان سال شاهد افتخارآفريني‌هاي بيشتري باشد.

فتاحي گفت: يک درصد از اعتبارات اجرايي به ورزش اختصاص داده شده است و اين مهم دست مديران را باز خواهد کرد براي ورزش کارکنان و اين يک تکليفي است که رييس جمهور براي کارکنان گذاشته‌اند اميد است از محل اعتبارات ماده 53 براي کارکنان و خانواده‌هاي آنان برنامه‌هاي خوبي داشته باشيم و يکي از کارکرد‌هاي اين اعتبارات حمايت از قهرمانان است و اميدواريم از اين ماده قانوني بتوانيم بخش زيادي از هزينه‌هاي دکتر محمدي را تامين کنيم تا شاهد افتخارات ديگر ايشان باشيم.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي شهرستان شاهرود در این مراسم  با تقدير از تلاش خستگي‌ناپذير فاتح اورست گفت: تاثيرگذاري حرکت دکترمحمدي در صعود به اورست ستودني است.

معاون فرماندار شاهرود نيز گفت: در چند ماه اخير توفيقات خوبي در عرصه ورزش در شهرستان شاهرود داشته‌ايم.

خرم افزود: علي رغم مشکلات و محدوديت‌ها رتبه‌هاي خوبي در عرصه کشوري داشته‌اند و موفقيت دکترمحمدي را از دو منظر ارج مي نهيم يک در آموزش قهرماني فتح باب دنيا برابري مي‌کند با کسب طلاي المپيک، ودوم از حوزه سلامت بايد تشکر کرد، ايشان دبير کارگروه سلامت شهرستان شاهرود هستند و با اين حرکتشان حرف را با عمل پيوند زدند.

رييس شوراي شهر شاهرود نيز در اين مراسم گفت: دکتر محمدي کار ارزنده و شاخصي را در دنيا انجام داده‌اند فتح اين قله کار ارزنده و شاخصي است و باعث افتخار است که به عنوان يک ايراني قله اورست فتح مي‌شود و شعار سلامت و بهداشت به نام دانشگاه علوم پزشکي شاهرود در قله اورست به اهتزاز در مي‌آيد.

باقري افزود: اقدام جدي و عزم راسخ دکتر محمدي را ارج مي‌نهيم.

وي با تاکيد بر اينکه دکتر ‌هاشمي وزير محترم در مراسم افتتاحيه بيمارستان بهار شاهرود با صراحت اعلام کرده‌اند بستر کار با داشتن نيروهاي متعهد و متخصص در دانشگاه علوم پزشکي شاهرود براي بين‌المللي شدن دانشگاه علوم پزشکي شاهرود فراهم است افزود: ما همه اين افتخارات را مديون خون شهيدان مي‌دانيم.

باقري گفت: پيشگيري در بحث ورزش نهفته است اگر ورزش نهادينه شود درصد زيادي از هزينه‌هاي پزشکي کم خواهد شد.

وي افزود: اميدواريم بار ديگر نام شاهرود به نام دکتر محمدي‌ها در سطح جهان بدرخشد.

در اين مراسم پس از رونمايي تمبر يادبود دکتر محمدي که با حضور مسئولين برگزار شد مديرکل پيشگيري از بيماري‌هاي وزارت بهداشت در سخناني گفت: وقتي شنيدم مراسم تقدير براي فاتح اورست در شاهرود برگزار مي‌شود خودم را موظف دانستم بيايم براي مراسم و در اينجا مراتب تقدير مسئولين بهداشتي را از اين حرکت مهم دکتر محمدي اعلام مي‌دارم.

دکتر سروش افزود: فتح قله اورست کار خيلي بزرگ است و ايشان کار بزرگي انجام داده‌اند.

وي با بيان اينکه ايجاد خانه بهداشت سيار در کمپ‌هاي اورست توسط دکتر محمدي بار ديگر توان بهداشت و درمان کشور را به رخ جهانيان کشانيده وصداي اين کار بزرگ در دنيا پيچيد.

در ادامه مراسم دکتر محمدي به ارائه گزارش مختصري از نحوه صعود خود پرداخت و گفت: لطف خدا گره‌گشا بوده و توانستم مشکلات را از سر راه برداشتن و موفق به بام دنيا در شرايط سخت شوم.

فاتح اورست که در مراحل پاياني به علت خرابي کپسول اکسيژن بدون اکسيژن به راه خود ادامه داده است افزود: من به عنوان کارمند دانشگاه علوم پزشکي موظف به ارائه خدمت در پست سازماني خود هستم و خوشحالم مسئولين اجازه داده‌اند در اين مسير قدم بردارم.

وي افزود: يکي از درخواست‌هايي که آنجا از خدا خواستم اين بود که قسمت عمده اين کار را به خاطر سلامت و علاقه به ورزش انجام داده‌ام و از خدا خواستم مرا شرمنده مردم نکند.

وي با بيان اينکه در روز آخر 3 بار دعوا کردم که اجازه بدهند بدون اکسيژن صعود را ادامه دهم افزود: خوشحالم که توانستم پرچم مقدس جمهوري اسلامي و دانشگاه علوم پزشکي شاهرود را بالاتر از بام دنيا بگيرم.

وي با بيان اينکه سمت وسوئ بيماري‌ها و سيماي مرگ و مير بيماري‌هاي غيرواگير است افزود: عمده عامل سرطان‌ها قليان و دخانيات است و شعار روز وزارت بهداشت قليان‌ها را گلدان کنيد و يکي از عوامل کمک‌کننده سلامت اول تغذيه و بعد ورزش است.

وي گفت: از آبان ماه برنامه‌ها را شروع کردم 13 فروردين پرواز کردم و 55 روز کل برنامه طول کشيد در اين صعود مداوم روزي 15 کيلومتر را رفت و آمد کردم و بدون اکسيژن تا ارتفاع 8500 ادامه داده‌ام در حالي‌که تنها 2 درصد از کوهنوردان بدون اکسيژن صعود مي‌کنند.

گفتني است در پايان مراسم با لوح سپاس و تقديم هدايا از خدمات دکتر محمدي تقدير به عمل آمد.

شعار سال 1395

 

آمار بازدید

امروز46
دیروز52
این هفته46
این ماه1094
مجموع18943

Unknown ? Unknown

جشنوازه هفته پژوهش

 

ورود به سایتخدمات الکترونیک

 

 

ارتباط با مدیرکل

قوانین کاربردی ایثارگران

پیوندها

 
 

 

اخبار جوانان

اخبار شهرستان ها

اخبار شهرستان ها

ویژه های امروز

سخنی پند آموز

امام على سلام الله علیه :
مَنْ حَسُنَتْ خَليقَتُهُ طابَتْ عِشْرَتُهُ؛

هر كس خوش اخلاق باشد، زندگى‏اش پاكيزه و گوارا مى‏گردد.