IMAGE

پیام تبریک مدیر کل ورزش و جوانان استان سمنان به م...

مدیر کل ورزش و جوانان استان سمنان طی پیامی انتصاب بجا و شایسته دکتر محمدرضا داورزنی به عنوان معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان را تبریک گفت....

IMAGE

کمیته ورزش و جوانان دهه فجر انقلاب اسلامی استان سم...

کمیته استانی ورزش و جوانان دهه فجر انقلاب اسلامی استان سمنان در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان با حضور اعضاء کمیته برگزار شد....

IMAGE

سمنان قهرمان مسابقات آکروژیم کشور ...

تیم آکروژیم استان سمنان با کسب 88.1 امتیاز، مقام نخست رقابت های ژیمناستیک قهرمانی کشور زیر 15 سال آکروژیم را به دست آورد....

IMAGE

همایش پیاده روی خانوادگی در سمنان برگزار شد...

همایش پیاده روی خانوادگی روز جمعه با حضور بیش از 2 هزار نفر از شهروندان سمنانی در یک روز بارانی در شهر سمنان برگزار شد....

IMAGE

در آستانه دهه فجر/ رقابتهای ژیمناستیک شاخه آکروژیم...

رقابتهای ژیمناستیک قهرمانی شاخه اکروژیم کشور روز پنجشنبه و در آستانه ایام الله دهه فجر با شرکت 12تیم از استانهای مختلف در سمنان آغاز شد....

برای اولین بار در سطح کشور صورت گرفت؛ امضاء تفاهم نامه همکاری بین ایفمارک و اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان

برای انجام همکاری در زمینه بهبود سلامت و عملکرد ورزشکاران با تاکید برپیشگیری ، بهبود عملکرد و مدیریت آسییب از طریق تاکید آموزش تفاهم نامه ای بین ایفمارک و اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان امضاء شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ در جلسه ای با حضور شعبانی بهار معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ، کاتب نماینده مردم شهرستانهای آرادان و گرمسار در شورای اسلامی ، فتاحی مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان و هراتیان رئیس مرکز ارزیابی های پزشکی و بازتوانی فوتبال ایران در وزارت ورزش و جوانان ، برای انجام همکاری در زمینه بهبود سلامت و عملکرد ورزشکاران با تاکید برپیشگیری ، بهبود عملکرد و مدیریت آسییب از طریق تاکید آموزش  در زمینه  پزشکی فوتبال و استفاده از پزشکان ورزشی تفاهم نامه ای بین ایفمارک و اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان مربوط به شهرستانهای گرمسار و آرادان  امضاء شد.
فرزاد فتاحی به این تفاهم نامه 6 ماده ای اشاره کرد و گفت : جهت به وجود آوردن رابطه همکاری در زمینه ارایه خدمات پزشکی ورزشی مابین مرکز ارزیابی های پزشکی و بازتوانی فوتبال ایران مورد تایید فیفا و اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان و همچنین همکاری مشترک در زمینه آموزش خدمات پزشکی ورزشی برای اولین بار در سطح کشور این تفاهم نامه امضا شد.
وی تصریح کرد : شهرستانهای گرمسار و آرادان به دلیل نزدیکی به پایتخت به عنوان دو شهرستان پایلوت استان انتخاب شدند که در صورت اجرای صحیح این تفاهم نامه توسط طرفین و حاصل شدن نتیجه مطلوب به کل شهرستانهای استان نیز بسط داده خواهد شد و در بقیه شهرستانها نیز چنین تفاهم نامه ای امضا و اجرا خواهد شد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت:‌ این مرکز می‌تواند به سلامت ورزشکاران کمک کند واز نظر حرفه‌ای نیاز به این مرکز داشتیم .
رئیس مرکز تخصصی پزشکی ورزشی ایران (ایفمارک) با اشاره به اینکه گرمسار به پایتخت نزدیک بوده و از امکانات و ظرفیت‌های خوبی برخوردار است از آمادگی ایفمارک برای ایجاد واحد پزشکی ورزشی در بیمارستان معتمدی گرمسار  خبر داد و اظهار داشت: اگر در شهرستان این اقبال وجود داشته باشد با راه اندازی این واحد می‌توانیم به ارتقای پزشکی ورزش در این شهر کمک کنیم.
زهره هراتیان تصریح کرد: ایفمارک می‌کوشد که جدیدترین و به‌روز ترین شیوه‌های پزشکی ورزشی در سطح کشور مطرح و توسعه دهد.
وی با بیان اینکه این مرکز عالی تخصصی نگرش ویژه‌ای به حوزه‌های آموزشی دارد، خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است که آموزش‌های لازم در خصوص سلامت و پزشکی ورزش در فوتبال ایران را توسعه دهیم تا با بهره‌گیری از این آموزش‌ها به سلامت ورزشکاران ایرانی کمک کنیم.
رئیس مرکز تخصصی پزشکی بین‌المللی (ایفمارک) در ایران تصریح کرد: این مرکز تخصصی در حال حاضر به ورزشکاران با اولویت فوتبالیست‌ها، تیم ملی فوتبال و تیم‌های لیگ برتری خدمات تخصصی ارائه می‌دهد.
هراتیان با اشاره به برخی اقدامات ایفمارک اضافه کرد: با وجود اینکه مدت زمان کوتاهی از راه‌اندازی ایفمارک در ایران می‌گذرد اما تاکنون در حوزه‌های آموزشی عملکرد خوبی داشته است.
رئیس مرکز تخصصی پزشکی ورزشی ایران (ایفمارک) از آمادگی این مرکز بین‌المللی برای خدمات‌دهی در شهرستان‌های مختلف خبر داد و افزود: با توجه به تعهدات ایفمارک این آمادگی و انگیزه وجود دارد که با همکاری مسئولان شهرستانی واحد پزشکی ورزشی را استان‌های مختلف ایجاد کنیم.
هراتیان در خصوص اهمیت آموزش‌های تخصصی در زمینه سلامت ورزشی و ضرورت ارائه آن به ورزشکاران و فعالان ورزشی در استان سمنان و شهرستان گرمسار،گفت: ایفمارک متعهد می‌شود مسائل روز در خصوص ورزش و پزشکی ورزش را به هیات فوتبال گرمسار آموزش دهد.
نماینده مردم گرمسار و آرادان خواستار بهبود و ارتقای ورزش در شهرستان‌های گرمسار و آرادان شد و افزود: این دو شهرستان از استعدادهای ورزشی خوبی برخوردارند.
وی توجه به ورزش را از ضرورت‌های دنیای امروز دانست و خاطرنشان کرد: با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و شرایط موجود می‌توان به ارتقای ورزش استان و شهرستان کمک کرد.
کاتب ضمن تاکید بر ضرورت استفاده از علوم نوین برای ارتقاء ورزش در کشور افزود: ارتقاء ورزش در کشور و به‌ویژه در شهرستان‌ها مستلزم به روز بودن و رویکرد تخصصی به ورزش و بهره‌مندی از دانش؛ در زمینه رشته ورزشی، چه در زمینه مدیریت و چه در حیطه سلامت پزشکی است.
این نماینده مردم با اشاره به اهمیت اقتصاد در ورزش قهرمانی خاطرنشان کرد: باید برای رفع رکود و موانع پیش روی ورزش حرفه‌ای در کشور از ظرفیت‌های جدید استفاده کرد.
وی بر رفع مشکلات اقتصادی حوزه ورزش تاکید کرد و گفت: ورزش در ایران برای رسیدن به نقطه مطلوب نیازمند رویکرد تخصصی‌تر به حوزه اقتصاد ورزش است و برای تحقق این مهم باید تحولی اساسی در سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های حوزه ورزش ایجاد کرد.
لازم به توضیح است ایفمارک نماینده کمیته پزشکی ورزشی فیفا در ایران می باشد که از سال ۹۴ فعالیت رسمی خود را در ایران شروع کرده است.
 

شعار سال 1395

 

آمار بازدید

امروز0
دیروز10
این هفته0
این ماه788
مجموع22188

Unknown ? Unknown

جشنوازه هفته پژوهش

 

 

ورود به سایتخدمات الکترونیک

 

 

ارتباط با مدیرکل

قوانین کاربردی ایثارگران

پیوندها

 
 

 

اخبار جوانان

اخبار شهرستان ها

اخبار شهرستان ها

ویژه های امروز

سخنی پند آموز

امام على سلام الله علیه :
مَنْ حَسُنَتْ خَليقَتُهُ طابَتْ عِشْرَتُهُ؛

هر كس خوش اخلاق باشد، زندگى‏اش پاكيزه و گوارا مى‏گردد.