IMAGE

پیام تبریک مدیر کل ورزش و جوانان استان سمنان به م...

مدیر کل ورزش و جوانان استان سمنان طی پیامی انتصاب بجا و شایسته دکتر محمدرضا داورزنی به عنوان معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان را تبریک گفت....

IMAGE

کمیته ورزش و جوانان دهه فجر انقلاب اسلامی استان سم...

کمیته استانی ورزش و جوانان دهه فجر انقلاب اسلامی استان سمنان در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان با حضور اعضاء کمیته برگزار شد....

IMAGE

سمنان قهرمان مسابقات آکروژیم کشور ...

تیم آکروژیم استان سمنان با کسب 88.1 امتیاز، مقام نخست رقابت های ژیمناستیک قهرمانی کشور زیر 15 سال آکروژیم را به دست آورد....

IMAGE

همایش پیاده روی خانوادگی در سمنان برگزار شد...

همایش پیاده روی خانوادگی روز جمعه با حضور بیش از 2 هزار نفر از شهروندان سمنانی در یک روز بارانی در شهر سمنان برگزار شد....

IMAGE

در آستانه دهه فجر/ رقابتهای ژیمناستیک شاخه آکروژیم...

رقابتهای ژیمناستیک قهرمانی شاخه اکروژیم کشور روز پنجشنبه و در آستانه ایام الله دهه فجر با شرکت 12تیم از استانهای مختلف در سمنان آغاز شد....

اولین جلسه شورای ورزش استان سمنان برگزار شد

اعضای شورای ورزش استان سمنان در نخستین نشست سال جاری این شورا بر ضرورت توسعه همه جانبه ورزش همگانی در این استان تاکید کردند.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان روز سه شنبه در شورای ورزش این استان که در سالن مدیریت و بحران استانداری برگزار شد ، یکی از مسائل اصلی در ورزش را توسعه ورزش همگانی عنوان کرد و گفت: فرهنگ ورزش کردن باید در بین جامعه ایرانی رواج پیدا کند و خانواده ها برای ورزش باید هزینه کنند.

فرزاد فتاحی یکی از راه های افزایش نشاط اجتماعی در جامعه با کمترین هزینه را ورزش همگانی دانست و افزود: مردم با شرکت در ورزش های صبحگاهی، پیاده روی ها، کوهپیمایی ها می توانند نشاط را در خانواده ها خود بیاورند و سلامت هر فرد تضمین می شود.

وی با اشاره به این که بسیاری از مردم سمنان در ادارات دولتی مشغول به کار هستند، افزود: اگر ورزش از اداره ها شروع شود این امر مهم در خانواده ها نیز نهادینه می شود.

وی یکی از پیشنهادهای خود را زیر پوشش قرار گرفتن ورزش همگانی، بازی های بومی و محلی توسط شهرداری های هر شهر اعلام کرد و افزود : اگر شهرداری ها این همکاری را انجام دهند ورزش همگانی توسعه می یابد و تعداد ورزشکاران سازمان یافته در استان سمنان بیشتر خواهد شد.

وی ادامه داد : یکی از سیاست اداره کل ورزش و جوانان این است که هیچ وقت بحث ناامیدی نباید رخ دهد و همه دستگاه های اجرایی باید بسیج شوند تا کار بیشتری در توسعه ورزش همگانی صورت گیرد.

وی هزینه درمان را بیشتر از پیشگیری ذکر و اضافه کرد : فرهنگ سازی در بخش ورزش همگانی یکی از عوامل اصلی در پیشگیری از بیماری هاست که از هزینه های درمان جلوگیری می کند.

وی خواستار اجرایی شدن اختصاص یک درصد از اعتبار دستگاه های اجرایی برای توسعه ورزش شد و گفت : طبق این دستورالعمل دستگاه های اجرایی موظف هستند یک درصد از اعتبارات خود را برای توسعه ورزش همگانی و قهرمانی و توسعه زیرساخت های ورزش و امور جوانان در قالب قوانین بودجه سنواتی ذیل هزینه کنند.

وی تصریح کرد : 40درصد از این اعتبارات در اختیار دستگاه اجرایی برای موارد ذکر شده در ماده سه این دستورالعمل

، 30درصد به منظور توسعه فضاهای ورزشی مدارس با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و ادارات کل آموزش و پرورش استان ها در قالب موافقت نامه با سازمان مدیریت و برنامه ریزی در اختیار سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و ادارات کل تابعه آن و 30درصد از آن در اختیار وزارت ورزش و جوانان برای تکمیل فضاها و اماکن ورزشی و رفع معارضین ملکی می شود.

وی با بیان این که در سال گذشته 6 رشته ورزشی استان سمنان به لیگ برتر صعود کرده اند، افزود: با یک درصد از این اعتبارات، ورزش استان سمنان می تواند متحول شود.

مدیرعامل انجمن ورزشکاران، قهرمانان و پیشکسوتان استان سمنان در این نشست خواستار توسعه ورزش همگانی و قهرمانی در استان شد.

مرتضی دهرویه افزود: متاسفانه خانواده های سمنانی برای ورزش هزینه نمی کنند و فرهنگ ورزش کردن باید در بین خانواده ها نهادینه شود.

وی اظهار کرد : یکی از راه کار های اساسی برای توسعه ورزش همگانی و قهرمانی، وارد بخش خصوصی به ورزش استان است که این امر به پیشرفت ورزشکاران بسیار کمک می کند.

وی یادآورد شد: استان سمنان بیش از 50 هیئت ورزشی دارد که بخش رسانه ها به خصوص صدا و سیما می تواند بسیار زیاد باشد تا با تهیه برنامه های ورزشی مناسب ورزش های مختلف را برای خانواده ها تشریح کنند.

وی بیان داشت : اگر ورزش قهرمانی و همگانی توسعه یابد بسیاری از مشکلات حل می شود و ورزش کردن بهترین راه کار برای پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان در این نشست بر ضرورت توسعه ورزش همگانی و تخصیص یک درصد از اعتبارات هر دستگاه برای توسعه ورزش همگانی و قهرمانی تاکید کرد.

امیر بینایی اضافه کرد : در این راستا سامانه ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی طراحی شده است تا عملکرد هر دستگاه به صورت دوره ای ارزیابی شود.

وی بر تهیه و تدوین برنامه جامعه نشاط اجتماعی ویژه خانواده ها برای پر کردن اوقات فراغت آن ها و سند جامعه مدیریت پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ایجاد اشتغال برای جوانان تاکید کرد.

وی گفت : استان سمنان ظرفیت های بسیار بالایی در همه زمینه ها دارد و با ایجاد اشتغال و توسعه ورزش همگانی بسیاری از آسیب های اجتماعی نیز کاهش می یابد.

استان سمنان بیش از 33 هزار ورزشکار سازمان یافته دارد.

فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران با هدف ایجاد امکانات و بستر مناسب و به منظور ایجاد نشاط و شادابی در مردم و به دنبال آن بالا بردن سطح مهارت ها در سال 1371براساس اساسنامه فدراسیون ها تشکیل شد.

شعار سال 1395

 

آمار بازدید

امروز0
دیروز14
این هفته210
این ماه778
مجموع22178

Unknown ? Unknown

جشنوازه هفته پژوهش

 

 

ورود به سایتخدمات الکترونیک

 

 

ارتباط با مدیرکل

قوانین کاربردی ایثارگران

پیوندها

 
 

 

اخبار جوانان

اخبار شهرستان ها

اخبار شهرستان ها

ویژه های امروز

سخنی پند آموز

امام على سلام الله علیه :
مَنْ حَسُنَتْ خَليقَتُهُ طابَتْ عِشْرَتُهُ؛

هر كس خوش اخلاق باشد، زندگى‏اش پاكيزه و گوارا مى‏گردد.