IMAGE

پیام تبریک مدیر کل ورزش و جوانان استان سمنان به م...

مدیر کل ورزش و جوانان استان سمنان طی پیامی انتصاب بجا و شایسته دکتر محمدرضا داورزنی به عنوان معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان را تبریک گفت....

IMAGE

کمیته ورزش و جوانان دهه فجر انقلاب اسلامی استان سم...

کمیته استانی ورزش و جوانان دهه فجر انقلاب اسلامی استان سمنان در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان با حضور اعضاء کمیته برگزار شد....

IMAGE

سمنان قهرمان مسابقات آکروژیم کشور ...

تیم آکروژیم استان سمنان با کسب 88.1 امتیاز، مقام نخست رقابت های ژیمناستیک قهرمانی کشور زیر 15 سال آکروژیم را به دست آورد....

IMAGE

همایش پیاده روی خانوادگی در سمنان برگزار شد...

همایش پیاده روی خانوادگی روز جمعه با حضور بیش از 2 هزار نفر از شهروندان سمنانی در یک روز بارانی در شهر سمنان برگزار شد....

IMAGE

در آستانه دهه فجر/ رقابتهای ژیمناستیک شاخه آکروژیم...

رقابتهای ژیمناستیک قهرمانی شاخه اکروژیم کشور روز پنجشنبه و در آستانه ایام الله دهه فجر با شرکت 12تیم از استانهای مختلف در سمنان آغاز شد....

از حضور مربی خارجی در ایران در آینده نزدیک تا شرکت در رقابت‌های آسیایی هنگ‌کنگ

نایب رئیس بانوان فدراسیون جودوی کشورمان، از حضور مربی خارجی جودوی بانوان در ایران در آینده نزدیک خبر می‌دهد و می‌گوید: ایران با تیم کامل در رقابت‌های آسیایی هنگ‌کنگ حضور می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان به نقل از خبرگزاری فارس استان سمنان، برگزاری رقابت‌های جودوی بانوان ایران این روزها حال و هوای ورزشی به‌خصوصی به استان سمنان به‌ویژه در بخش ورزش بانوان داده است و همه مدت‌ها در تکاپو بودند تا این رقابت‌ها به بهترین شکل ممکن و با سطح فنی بالایی برگزار شود.

شرکت‌کنندگان زیادی از استان‌های مختلف کشور برای حضور در رقابت‌های کشوری میهمان مردم خونگرم مرکز استان سمنان بودند و این رقابت‌ها درنهایت با شناخت نفرات برتر به کار خود پایان داد.

اما سمنان در خلال برگزاری رقابت‌های جودوی بانوان ایران یک میهمان ویژه هم داشت؛ ندا مطلبی، نایب رئیس بانوان فدراسیون جودو به شهر اخلاق سفر کرده بود تا از نزدیک نظاره‌گر پیکارهای جودوکاران کشورمان باشد؛ خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری فارس استان سمنان نیز از همین فرصت استفاده کرد و با این بانوی ورزشی به گفت‌وگویی صمیمانه نشست که از نظرتان می‌گذرد.

فارس: با عرض خیرمقدم به‌واسطه حضورتان در شهر سمنان و آرزوی سفری خوش و همراه با جاذبه در به شهر اخلاق. خانم مطلبی، در رابطه با مسابقات جودویی که در استان سمنان برگزار شد، بفرمایید فرایندها به چه شکل بود و این مسابقات در چه رده‌های سنی و با چه تعداد شرکت‌کننده انجام شد و برای آینده ورزشکارانی که در این دوره از رقابت‌ها صاحب مقام شدند، چه برنامه‌هایی اندیشیده شده است؟

مطلبی: بیست و پنجمین دوره مسابقه‌های قهرمانی بزرگ‌سالان کشور را در رشته جودوی بانوان در سمنان برگزار کردیم.

این دوره از مسابقات با حضور 108 ورزشکار از 20 استان کشور برگزار شد و ورزشکاران از لحاظ فنی و جسمی در آمادگی کامل هستند.

سطح مسابقات خیلی بالا بود و بعد از این دوره از مسابقات، رقابت‌های انتخابی را نیز خواهیم داشت و ورزشکارانی که در این دوره از مسابقات اول، دوم و سوم مشترک می‌شوند، به اردوی تیم ملی جودوی بانوان ایران دعوت می‌شوند و اواخر فروردین ماه سال آینده عازم مسابقات آسیایی هنگ‌کنگ خواهند شد.

فارس: از کادر داوری رقابت‌ها بفرمایید و اینکه آیا رضایت مسؤولان فدراسیون را تأمین کرده‌اند یا خیر؟

مطلبی: در مجموع با کادر برگزارکننده رقابت‌ها و داوران ما حدود 190 نفر وارد سمنان شدند و داوری‌های خوبی انجام شده است.

اعتراضی در این رقابت‌ها نبوده است و سطح مسابقات خیلی خوب بود. مشکل خاصی نبوده و تنها آسیب‌دیدگی برخی ورزشکاران وجود داشت که جزئی است؛ ولی در کل همه برنامه‌ها خوب برگزار شد.

فارس: تفاوت‌های شاخص رقابت‌های کشوری سمنان با مسابقات گذشته چه بود؟

مطلبی: برای اولین بار در سطح کشور، قرعه‌کشی پیکارها با حضور مسؤولان، سرپرستان و مربیان به‌صورت الکترونیکی، در این دوره از مسابقات انجام شد.

یکی از دیگر مواردی که می‌توانیم به آن اشاره کنیم، سبک رنکینگ دختران جودوکار است. کاملاً قوانین و مقررات سیستم جهانی در این دوره از مسابقات رعایت و اجرایی شد و مسؤولان برگزارکننده کاملاً به این نکته اشراف و توجه داشتند که تا جایی که امکان دارد، با آیین‌نامه و قوانین جهانی پیش برویم.

فارس: امسال گویا ویدئوچک هم داشتید؟

مطلبی: بله. یکی دیگر از موارد قابل توجه در پیکارهای سمنان، استقرار فیلم‌های بازبینی و ویدئوچک برای بحث آنالیز ورزشکاران در اردوهای تیم ملی بود و کمتر شدن خطاهای داوری را به همراه داشت.

با ورزشکاران، سرپرستان تیم‌ها و مربیان که صحبت می‌کردیم، خیلی راضی بودند که کاملاً خطاها دیده و چک می‌شود و هیأت‌های بازبینی آن را می‌بینند.

فارس: چه استان‌هایی بیشترین شرکت‌کننده را در این مسابقات داشتند؟

مطلبی: استان‌ها اکثراً با تیم کامل به رقابت‌ها آمدند؛ یعنی با همان هفت وزن کامل شرکت کردند و 108 ورزشکار در رقابت‌ها حاضر بودند.

شاید در یک یا دو استان تنها در چند بخش شرکت کرده بودند و همه با تیم کامل در این مسابقات حاضر شدند.

فارس: برنامه‌هایی که امسال برای جودوی بانوان دارید و به‌خصوص مسابقات برون‌مرزی و مسابقات کشوری غیر از رقابت‌های سمنان به چه شکل است؟

مطلبی: جودوکاران بانوی کشور پس از این دوره از مسابقات وارد اردو می‌شوند؛ مربی خارجی به‌زودی به ما ملحق می‌شود و رئیس فدراسیون جودو با دو، سه کشور صحبت کرده است.

فارس: چرا آقای درخشان؟ بهتر نبود شما صحبت می‌کردید؟

مطلبی: با توجه به اینکه آقای درخشان (رئیس فدراسیون جودوی ایران)، عضو کمیته آموزش و هیأت رئیسه فدراسیون جهانی هستند، نگاه ویژه‌ای به ورزش بانوان در حوزه جودو دارند و خیلی می‌توانند به ما کمک کنند و یاریگر ما باشند.

رئیس فدراسیون جودوی ایران بسیار می‌توانند برای توسعه جودو در حوزه بانوان به ما کمک کنند.

فارس: اعزام‌های برون‌مرزی هم دارید؟

مطلبی: فعلاً در این دوره از مسابقات اردو داریم و پیش‌بینی شده بعد از اینکه شرایط فدراسیون اجازه بدهد و مسؤولان با ما همکاری کنند، ورزشکاران قبل از اعزام به مسابقات آسیایی در یک یا دو دوره بین‌المللی در خارج از کشور شرکت کنند که بعد از به فراهم آمدن زمینه حتماً این کار انجام می‌شود.

فارس: مسابقات آسیایی کی و کجا برگزار می‌شود؟

مطلبی: آخر فروردین ماه سال 96 درر هنگ‌کنگ برگزار خواهد شد.

فارس: برای آن مسابقات چه تعداد ورزشکار در برنامه اعزام دارید؟

مطلبی: ایران با تیم کامل عازم بازی‌های آسیایی می‌شود و در هفت وزن در رقابت‌ها شرکت خواهد کرد.

فارس: در ارتباط با تجهیزات و نیازمندی‌هایی که هیأت‌های استانی دارند؛ به‌خصوص در بخش بانوان، شاید نیاز به تجهیزات و سالن‌های خاصی باشد، بفرمایید امسال برنامه‌ای برای تأمین تجهیزات برای این بخش وجود دارد؟

مطلبی: طبق دستوری که رئیس فدراسیون داده، قرار شده است تا پنج پایگاه جودوی بانوان در استان‌های فعال کشور راه‌اندازی شود.

ورزشکاران بانوی جودوکار به لحاظ شرایط روحی شاید زیاد مایل به دور بودن از خانواده نباشند و به همین خاطر، در این پایگاه‌ها در استان‌های هم‌جوار جمع می‌شوند.

پایگاه‌های جودوی بانوان کار اصلی را انجام می‌دهد و آموزش و ... را بر عهده می‌گیرد و قرار شده کارهایی که در تهران باید انجام شود، در مناطقی از کشور پخش شود.

فارس: پیش‌بینی می‌کنید این پایگاه‌ها تا چه وقت آینده راه‌اندازی شود؟

مطلبی: در حال ارزیابی هستیم که این پنج استان را انتخاب کنیم؛ شرایط استان‌ها در دست سنجش است و بعد از ارزیابی این پایگاه‌ها را راه‌اندازی می‌کنیم.

با توجه به کادر جدیدی وارد فدراسیون شده است، زمان دقیق نمی‌توان ارائه داد؛ اما به‌زودی این اتفاق رخ خواهد داد.

فارس: در خصوص ورزشکاران سازمان‌یافته و آن دسته از بانوان جودوکاری که بیمه شده‌اند؛ امسال پیشرفتی داشته‌ایم؟

مطلبی: فدراسیون سایت رسمی برای ارائه شمار داوران، مربیان و ورزشکاران دارد؛ ورزشکاران ما هم ورزشکارانی هستند که کمربند مشکی یا کمربندهای رنگی دارند و آمار بیمه‌شده‌های ما نزدیک به یک هزار نفر بوده که در این رشته در حوزه بانوان فعالیت می‌کنند.

فارس: برای برگزاری دوره‌های آموزشی در سطح داوری و مربیگری و نیز برای کسانی که علاقه‌مند به این رشته هستند، امسال برنامه‌ای پیش‌بینی کرده‌اید؟

مطلبی: بله. در تلاش هستیم تا همراه با مسابقات هنگ‌کنگ، فعالان داوری هم به این مسابقات بروند و بتوانند در داوری شرکت کنند و کار داوری انجام دهند.

کلاس بازآموزی هم داریم و سه کمیته تخصصی بانوان در این حوزه معارفه می‌شوند و در حوزه ورزشکاران استان‌ها کار خود را با جدیت شروع می‌کنند.

فارس: سطح جودوی ایران را نسبت به کشورهای جهان چگونه ارزیابی می‌کنید؟

مطلبی: ورزشکاران ایرانی از نظر جسمی قوی هستند؛ ولی مقداری بحث فنی وجود دارد که با آمدن مربی‌های خوب از خارج کشور، این مسأله را هم در تلاش هستیم به‌زودی رفع کنیم.

فارس: با سپاس از وقتی که گذاشتید و امید به رشد و پیشرفت هر چه سریع‌تر ورزش جودوی ایران به‌خصوص در بخش بانوان.

مطلبی: ممنونم.

لازم به تو ضیح است در تاریخ 11 و12 آذر سمنان میزبان مسابقات جودو بانوان کشور بود .

شعار سال 1395

 

آمار بازدید

امروز6
دیروز23
این هفته144
این ماه664
مجموع21176

Unknown ? Unknown

جشنوازه هفته پژوهش

 

 

ورود به سایتخدمات الکترونیک

 

 

ارتباط با مدیرکل

قوانین کاربردی ایثارگران

پیوندها

 
 

 

اخبار جوانان

اخبار شهرستان ها

اخبار شهرستان ها

ویژه های امروز

سخنی پند آموز

امام على سلام الله علیه :
مَنْ حَسُنَتْ خَليقَتُهُ طابَتْ عِشْرَتُهُ؛

هر كس خوش اخلاق باشد، زندگى‏اش پاكيزه و گوارا مى‏گردد.